Jak wyjść z zadłużenia? Konsolidacja!

0
176

Czy wiesz, że średnio każdy Polak ma zadłużenie na karcie kredytowej w wysokości około 8 000 zł? A ten ciężar rośnie z każdą minutą. Życie jest bardzo frustrujące, gdy jesteś po kolana w długach. Jak więc wyjść z tego problemu? Niektórzy mogą powiedzieć, że bankructwo jest najlepszym sposobem wyjścia z zadłużenia, podczas gdy inni mogą powiedzieć, że lepszym rozwiązaniem jest konsolidacja zadłużenia. A może powinieneś pójść do spłaty zadłużenia? Jaki sposób wyjścia z sytuacji będzie lepszy? Dowiedzmy Się.

Jeśli chodzi o upadłość, to jest to najgorsza ze wszystkich opcji. Gdy bankructwo znajdzie się w Twoim raporcie kredytowym, pozostaje tam przez około 10 lat. Wpłynie to nawet na twoją zdolność do uzyskania kredytu na pracę.

Jednak przy konsolidacji kart kredytowych konsekwencje nie są tak straszne. Początkowo będziesz miał uderzenie w swój rekord kredytowy. Jednak gdy spłacisz wszystkie długi, Twoje wyniki kredytowe w końcu się poprawią.

Nie ma wątpliwości, że karty kredytowe to zło konieczne. Problem pogarsza się, gdy ludzie zaczynają płacić za podstawowe artykuły, takie jak żywność, prąd itp., Za pomocą kart kredytowych. Ta praktyka ostatecznie prowadzi do wysokich rachunków za karty kredytowe z absurdalnie wysokimi odsetkami i karami.

Konsolidacja zadłużenia na karcie kredytowej czy rozliczenie zadłużenia?

Konsolidacja zadłużenia oznacza, że otrzymujesz niższą miesięczną płatność opartą na niższej stopie procentowej. Podczas gdy negocjacje dotyczące zadłużenia oznaczają, że firma zajmująca się rozliczeniem długu będzie negocjować z wierzycielami niską płatność, zmniejszając w ten sposób Twoje zadłużenie o około 40 do 60% lub więcej (tak, możliwe jest również wystrzeganie się oszustw związanych z rozliczeniem długu).

Poniżej wymienione są popularne zalety konsolidacji zadłużenia na karcie kredytowej.

Kiedy masz wiele kart kredytowych, na których narastają długi, będą one miały różne daty spłaty. Niektórym trudno jest sobie z tym poradzić. Konsolidacja zadłużenia na karcie kredytowej upraszcza te zawiłości, ponieważ wszystkie Twoje długi są gromadzone w jednym zadłużeniu i jednej spłacie miesięcznie. Wszystkie Twoje karty kredytowe mają różne opłaty roczne? Kwoty te mogą w sumie stanowić całkiem niezłą sumę. Konsolidacja zadłużenia na karcie kredytowej pomaga pozbyć się tych rocznych opłat, oszczędzając w ten sposób sporą ilość pieniędzy. W przypadku zalegania w płatnościach, Twoje zdolności kredytowe już ucierpiały. Konsolidacja zadłużenia na karcie kredytowej zapobiegnie dalszym szkodom.