Jakie zadłużenie zamknie kredyt konsolidacyjny?

0
107

Restrukturyzacja zadłużenia w 2020 roku to często poruszany temat. Kredyt konsolidacyjny wydaje się rozwiązaniem najrozsądniejszym, jeżeli utrzymujesz pozytywną zdolność kredytową i w miarę dobre zarobki, koniecznie stabilne. Jakie zadłużenie docelowo zamknie kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny obejmuje klasyczne pożyczki konsumpcyjne spotykane w bankach, ale do limitu zdolności kredytowej przedstawianej przez kredytobiorcę. Nie każdy bank akceptuje zamknięcie chwilówek w parabankach. Do tego potrzeba najczęściej kontaktu z zupełnie oddzielną instytucją, a wręcz inwestorami działającymi w obszarze pożyczek społecznościowych. Występuje też różnica pomiędzy konsolidacją z zabezpieczeniem i bez zabezpieczenia.

Karty kredytowe i limity w rachunku osobistym

Karty kredytowe charakteryzują się sporym ograniczeniem, jeżeli chodzi o techniki restrukturyzacji. Nie zawsze spotkasz się ze zgodą. W takim przypadku należy zamknąć kartę kredytową oddzielnie, najlepiej w okresie bezodsetkowym. Podobnie sytuacja przedstawia się z indywidualnymi limitami na rachunku osobistym. Konsolidacja może zakładać tylko pewien limit. Praktycznie wszystkie problemy ekonomiczne rozwiązuje kredyt konsolidacyjny hipoteczny, w którym zabezpieczenie stanowi nieruchomość. Wtedy masz do czynienia z bardzo tanim zobowiązaniem, znacznie tańszym od kredytu konsolidacyjnego gotówkowego.

Poprawa płynności, ale w zamian za utrzymanie ciągłości spłat długów

Konsolidacja dotyczy często kredytów inwestycyjnych, dedykowanych rolnikom, kredytów samochodowych, pożyczek ratalnych zaciąganych w popularnych sieciach handlowych. Z konsolidacji wykluczysz się najczęściej przez opóźnienia w spłacie dotychczasowych zobowiązań. Banki nie obsługują ryzykownych klientów zgodnie z prawem bankowym i wytycznymi KNF. Brak pozytywnej zdolności kredytowej to cofnięcie przywileju restrukturyzacji. Limit konsolidacji przedstawia oczywiście zdolność kredytowa. Przy wysokich zarobkach zrestrukturyzujesz znacznie więcej długów, niezależnie od kategorii.

Alternatywna konsolidacja w sektorze pozabankowym?

Praktycznie każdy bank charakteryzuje się różnicami jakościowymi i ilościowymi dotyczącymi konsolidacji. Popularne ograniczenia dotyczą scalania chwilówek oraz ogólnie sektora pozabankowego. Niektóre instytucje nie mają po prostu odpowiednich procedur, albo uważają takich klientów za zbyt ryzykownych, a wręcz nieopłacalnych. Konsolidacja nie występuje tylko w bankach, ale też u firm wyspecjalizowanych w łączeniu kredytobiorców z inwestorami na bardziej indywidualnych warunkach. To zawsze pewna alternatywa.