Na co najczęściej zaciągamy kredyt gotówkowy?

0
142

Polacy w dalszym ciągu chętnie korzystają z różnych produktów bankowych. Na chwilę obecną największą popularnością cieszą się kredyty hipoteczne i kredyty gotówkowe. W tym artykule odpowiadamy na pytanie:, na co najczęściej przeznaczamy pieniądze z kredytu gotówkowego?

Na co przeznaczamy kredyt gotówkowy?

Jak wynika z zaprezentowanego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych i Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH raportu Polacy pieniądze z kredytu gotówkowego przeznaczają na konkretne zakupy. W większości przypadków po kredyt gotówkowy sięgają w celu zakupu drobnego sprzętu domowego np., pralki lub telewizora, na zakup samochodu, na spłatę innych zobowiązań finansowych czy też na zakupy świąteczne. Można, zatem powiedzieć, że kredyt gotówkowy w całości przeznaczany jest na poprawę, jakości bytu Polaków. Pod uwagę wzięliśmy także to, na co pieniądze pożyczają Polki. Według statystyk wynika, że na kredyt gotówkowy decyduje się 3% mniej kobiet niż mężczyzn. Podjęcie decyzji o zaciągnięciu kredytu gotówkowego przez kobietę zajmuje jej dość dużo czasu. Także z dokonywaniem płatności spóźnia się mniej kobiet niż mężczyzn. Według danych, które dostępne są w sieci internetowej wynika, że łączna suma kredytów gotówkowych zaciągniętych przez kobiety opiewa łącznie na ponad 60 miliardów złotych. W większości przypadków kredyt gotówkowy kobieta przeznacza na wyposażenie mieszkania, bieżące wydatki lub pokrycie obecnych zobowiązań finansowych.

Na co zwrócić uwagę biorąc kredyt gotówkowy?

Z ogólno dostępnych statystyk wynika, że Polacy bardzo chętnie zaciągają kredyty gotówkowe. Oczywiście to nic złego, ale warto dokładnie przeanalizować dostępne oferty produktów bankowych, aby później nie być zdziwionym, że tyle musimy za kredyt zapłacić odsetek lub innych kosztów. W tym celu można skorzystać z rankingu kredytów, który jest dostępny bezpłatnie dla każdego w sieci internetowej. Dzięki takiemu rankingowi kredytów można najszybciej znaleźć najbardziej korzystną ofertę, która w pełni będzie spełniać nasze oczekiwania.

Jak można zauważyć kredyt gotówkowy zaciągamy na pokrycie swoich różnych potrzeb, w zależności od zaistniałej sytuacji. Niemniej jednak nie zwalnia nas to z tego, aby dokładnie przemyśleć zaciągnięcie nowego zobowiązania finansowego. W wielu przypadkach okazuje się, że później mamy spory problem z jego terminową spłatą. Dla kredytobiorcy wiąże się to z poważnymi problemami, które są trudne do rozwiązania i wiążą się z poniesieniem dodatkowych kosztów.