Zanim weźmiesz pożyczkę: kilka wskazówek.

0
17

Kiedy napotykasz na pewne wyzwania finansowe – pożyczka gotówkowa może być mądrym i wykonalnym rozwiązaniem. Jeśli jednak napotykasz długoterminowy problem finansowy, warto rozważyć inne rozwiązania.

Rozejrzyj się – istnieje wiele różnych firm z pożyczkami. Upewnij się, że nie wybierasz najdroższej oferty. Otwórz konto na oszczędności w nagłych wypadkach, aby pokryć wyzwania finansowe. Jeśli pracodawca oferuje bezpośredni depozyt, możesz odkładać automatycznie na konto oszczędnościowe 5 procent każdej z pensji. Prawdopodobnie nawet nie zauważysz różnicy, ale oszczędności będą tam, gdy ich będziesz potrzebować.

Słyszałeś to sto razy: nie pożyczaj więcej, niż jesteś w stanie szybko spłacić!

Wykup małe pożyczki z innej instytucji, np. banku lub unii kredytowej. Wiele stowarzyszeń kredytowych, w odpowiedzi na trudności finansowe napotykane przez konsumentów, którzy zaciągnęli dług, korzystając z pożyczek gotowych, stworzyło pożyczki krótkoterminowe o niskim oprocentowaniu.

Lepiej jest uzyskać niezabezpieczoną, niskooprocentowaną pożyczkę od instytucji bankowej. Ponieważ pożyczki są oparte na historii kredytowej i nie wymagają zabezpieczenia, trudniej jest im zarobić na pożyczce, ale ich stopy są znacznie niższe niż stopy wypłaty pożyczki.

Porozmawiaj z firmą zajmującą się kartą kredytową o tym, co możesz zrobić, aby obniżyć płatności miesięczne. Odłóż kartę kredytową o niskim oprocentowaniu i korzystaj z niej tylko w sytuacji awaryjnej. Wykup kartą kredytową. Te stopy są zazwyczaj wysokie, więc uważaj. Ponadto, jeśli masz już pieniądze na karcie, Twoje płatności często będą zaliczane do niższego długu, pozostawiając wysoką stawkę na długu. Sprawdź, czy możesz płacić rachunki za rozbudowę lub bardziej rozsądny plan płatności. Na przykład wiele firm świadczących usługi oferuje różne plany rozliczeniowe, które pomogą Ci zapłacić rachunki bez zadłużenia.

Uzyskaj pomoc od agencji doradztwa kredytowego konsumenckiego.

Organizacje te mogą prowadzić transakcje z firmami zajmującymi się kartami kredytowymi i innymi wierzycielami, aby utworzyć plan zarządzania zadłużeniem, aby spłacić dług w rozsądnym i łatwym do zarządzania okresie.

Uzyskaj ochronę w rachunku bieżącym na swoim koncie. Jeśli żyjesz od wypłaty pożyczki do wypłaty pożyczki, możesz zauważyć, że ponosisz spore prowizje w rachunku bieżącym, gdy w ciągu miesiąca masz nieoczekiwane koszty, takie jak opłata za pożyczki, o której zapomniałeś, kiedy wykupiłeś czek. Opłaty te mogą doprowadzić cię do jeszcze większych długów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o pożyczkach do wypłaty gotówkowych i powiązanych tematów, możesz skorzystać z informacji szeroko dostępnych w sieci internetowej. Bardzo pomocne są również fora internetowe, gdyż zawierają tam wiarygodne informacje i komentarze od osób takich, jak ty – które już wcześniej podjęły decyzję o skorzystaniu z pożyczki. Warto z tego skorzystać i uczyć się na doświadczeniu innych.